SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanı

Kurumsal veya bireysel markanızın arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer almasına mı ihtiyacınız var? Yoksa markanız için yepyeni bir sayfa açıp daha yüksek hedefler mi belirlediniz? O halde tüm bu konularda sizlere yardımcı olabilecek uzman SEO danışmanı ile tanışmak sizleri oldukça memnun edecek. Markanızı zirveye taşımak için ihtiyacınız olan SEO danışmanlık hizmeti yalnızca bir tık uzağınızda.

Neden Profesyonel SEO Danışmanlığını Almalısınız?

Firmaların veya kurumların neden profesyonel bir SEO danışmanlık hizmetinden faydalandıklarını açıklamanın oldukça basit bir yolu var. Çünkü profesyonel bir kurumsal SEO danışmanı ile çalışan her firma bunu yapmamanın yapmaktan daha maliyetli olacağını oldukça iyi bilmektedir. Öyleyse sizlere profesyonel bir SEO danışmanlık hizmeti almamanın almaktan neden daha maliyetli olduğu açıklayarak başlayalım.

Her şeyden önce profesyonel bir SEO danışmanı ile işbirliği yapmak hem kurumlara hem de markalara vakit konusunda büyük kazanımlar sağlamaktadır. İş dünyasındaki vakit nakittir sözü tam olarak bu durumu anlatmak için kullanabileceğimiz en uygun ifade olabilir. Öyleyse profesyonel bir SEO danışmanlığı ile birlikte çalışmanın ilk getirisi olarak zamandan tasarruf etmeyi artılar hanesine ekleyebiliriz.

Profesyonel bir SEO danışmanı ile işbirliği yapmak kurumsal web sitenizi arama motorlarında organik yollarla  daha üst sıralara taşıyabilecek en doğru hamle olacaktır. İnternet dünyasının içerisinde yeterince uzun bir süredir iş yapıyorsanız web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesinin ne kadar önemli olduğunu oldukça iyi bildiğinize eminim. Bu her şeyden önce web sitenize çekeceğiniz trafiği önemli ölçülerde artıracaktır. Trafiğin artması da dönüşüm oranlarının artması, yani satışlarınızın artması ile sonuçlanarak karlılığınıza önemli bir katkı sağlayacaktır. O halde profesyonel bir SEO danışmanlık hizmetinden faydalanmanın en önemli iki artısı olarak iş dünyasındaki en önemli unsurları, yani zaman ve karlılığı artılar hanesine ekleyebiliriz.

İstanbul SEO Danışmanı Enes Taşcı

Uzmanlaştığı SEO Araçları

SEO Danışmanlığı Size ve Sitenize Neler Sağlar?

SEO danışmanlık hizmeti web sitenizi bütün büyük arama motorları için optimize ederek bu arama motorlarında daha yüksek sıralamalar almasını sağlar. Bu optimizasyon çalışmalarına teknik SEO, sayfa içi SEO ve sayfa dışı SEO çalışmaları da dahildir. Teknik SEO çalışmaları web sitenizde yer alan içerikler dışındaki tüm öğelerin arama motorları için optimize edilme sürecidir. Sayfa içi SEO ise adından da anlaşılacağı üzere bir web sayfası içerisinde yer alan tüm içerik ve öğelerin arama motorları için optimize edildiği çalışmaları ifade eder. Son olarak da sayfa dışı SEO çalışmalarından bahsedelim. Sayfa dışı SEO, web sitenize daha fazla trafik çekebilmek adına web siteniz dışındaki kaynaklar ile bağlantı kurarak veya bu kaynaklar üzerinden gerçekleştirilen çalışmaları ifade eder.

Destek alacağınız bir SEO danışmanlık hizmeti sizlere tam olarak bu konularda yardımcı olarak web sitenizin arama motorları için optimize edilmesini sağlar. Çoğu zaman bu süreçler SEO çalışmalarının belirli alanlarında uzman danışmanlardan oluşan ekipler tarafından gerçekleştirilir. Bu çalışmalarda web siteniz teknik, sayfa içi ve sayfa dışı olmak üzere tüm SEO katmanları bakımından analiz edilir. Bu yolla tam optimizasyonun sağlanabilmesi adına gerekli koşulların tespiti sağlanır.

SEO Danışmanlık Hizmetlerimiz

Anahtar Kelime Analizi

Hedef kitleniz hakkında önce sizden bilgi alıyor ardından hedef kitlenizin web siteniz üzerinden dönüşüm sağlayacağı kelimeleri analiz ediyor ve çıkarıyoruz.

Rekabet Analizi

Sektörünüzde sizinle paralel kelimelere oynayan web sitelerin SEO taktiklerini, güçlü ve zayıf oldukları alanları çıkarıyor ve sizinle paylaşıyoruz.

İçerik Stratejisi

Oluşturulan anahtar kelime analizinin ardından landing page üretilmesi gereken kelimeleri ve blog içerikleri üretilmesi gereken kelimelerin listesini oluşturuyoruz.

Web Bilgi Mimarisi

Anahtar kelime ve içerik stratejisinin oluşturulmasının ardından web sitenize özel bilgi mimarisi fikirlerimizi hazırlıyoruz.

UX/UI Önerileri

Organik olarak web sitenize çekilen trafiğin dönüşüm oranlarını yükseltebilmek adına size UX/UI önerilerinde bulunuyoruz.

İçerik Üretimi

Çıkarılan içerik stratejisine uygun olacak şekilde içeriklerin üretimi gerçekleştiriyoruz ve yayın planına ayarlıyoruz.

Link İnşaası

Site içerisinde gerekli olan iç linklemeleri ve site dışından gerekli olan backlinklerin alımının gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Sıralama Takibi

Bizim için önemli olan dönüşüm sağlayacağını düşündüğümüz kelimelerin sıralama durumlarını aylık olarak çıkarıp sizinle paylaşıyoruz.

Ölçümleme/Raporlama

Her yeni gelen ayın başında yapılan çalışmaların raporlamasını hazırlıyor ve sizinle çalışılan aya yönelik neler yaptığımızı paylaşıyoruz.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

Markalar ve kurumsal firmalar arama motoru pazarlamacılığı faaliyetleri için bir SEO danışmanına ihtiyaç duyarlar. Bu bağlamda bir SEO danışmanını gerek kurumsal gerekse de bireysel markalara ait web sitelerini arama motoru pazarlamacılığı faaliyetleri için optimize eden bir profesyonel olarak tanımlayabiliriz. Bir SEO danışmanı web sitenizin teknik, sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon süreçlerinden sorumlu olarak birçok çalışma gerçekleştirir. SEO danışmanları bu çalışmalarda sayfa içi SEO faaliyetleri kapsamında anahtar kelime araştırması, meta etiketler ve başlık etiketlerinin düzenlenmesi ile dahili bağlantılarla ilgili çalışmaları yürütür. Bununla birlikte sayfa dışı SEO çalışmaları kapsamında organik yollarla harici bağlantılar sağlayarak web sitenizin arama motorlarının gözündeki otoritesini artırmaya çalışır. Web sitenizin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde edebilmesi için sahip olduğu teknik altyapı da önemli bir konumdadır. Bu bağlamda web sitenizin arka uç yapısını ve sahip olduğu altyapıyı geliştirmeye yönelik tüm çalışmalar da SEO danışmanının sorumluluğundadır.

SEO Danışmanlığı Referanslarım

Neler Başardık?

Birnumara ziyaretçilerini 1 yılda 4 kat artırdı!

Projesoft organik cirosunu 2 yılda 6 kat artırdı!

TheLifeCo organik cirosunu 1 yılda 3 kat artırdı!

Veritas Çevre’nin organik trafiğini 9 ayda ziyaretçilerini 10 kat artırdı!

Fiber Panel organik trafikten elde ettiği dönüşümleri 2 yılda 7 kat artırdı!

SEO Danışmanı Nasıl Seçilmelidir?

Hem kurumsal hem de bireysel markalar web sitelerini arama motorları için optimize edecek doğru SEO danışmanlığı hizmetini belirleyebilmek için bazı hususları göz önünde bulundurmalıdırlar. Bir SEO danışmanlığı ile işbirliği yaparken markanızın çevrimiçi ortamlardaki hem uzun hem de kısa vadeli hedeflerini göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda birlikte çalışacağınız SEO danışmanlık hizmeti sosyal ağlarda da markanızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir hizmet sağlayabilmelidir. İş yerinizde istihdam edeceğiniz veya freelance metotlarla işbirliği yapacağınız SEO danışmanının alanındaki tecrübesini de göz önünde bulundurmak markanızın ciddi hedeflerini gerçekleştirme konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Her SEO danışmanı SEO konusunda fayda sağlayabilecek her araca erişim sağlayabilmeli ve bu araçları da web sitenizin maksimum optimizasyonunu sağlayabilme noktasında etkili bir şekilde kullanabilmelidir. Bununla birlikte kurumsal markalar da SEO çalışmalarında kendilerine yardımcı olacak profesyonellerin kurumsal SEO alanında uzmanlaşmış olduklarından emin olmalıdırlar. Kurumsal ölçekteki hedeflerinizi karşılayabilme bakımından profesyonel bir kurumsal SEO danışmanı ile işbirliği yapmak uzun vadede daha olumlu kazanımlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Süresince Neler Yapıyoruz?

Kurumsal web sitenizi optimize etmek üzere birlikte çalışacağınız kurumsal SEO danışmanı ilk önce web sitenizi kurumsal hedefleriniz doğrultusunda analiz eder. Bu analizler neticesinde çevrimiçi ortamlardaki kurumsal hedeflerinizi kısa, orta ve uzun vadeli ölçeklerde gerçekleştirebilmenize yardımcı olacak bir SEO stratejisi sunarak işe başlar. Bu SEO stratejisi kapsamında sosyal medya kanalları da dahil kurumsal markanıza ait tüm çevrimiçi araçların SEO optimizasyonu adım adım gerçekleştirilir. Kurumsal SEO danışmanı bu süreçte markanızın çevrimiçi pazarlama ekipleriyle de daima dirsek temasında bulunarak SEO çalışmalarının markanızın pazarlama stratejilerine uyumlu bir şekilde ilerlediğinden emin olur. Ayrıca her kurumsal SEO danışmanı gibi bu süreçte web sitesi geliştirme ekipleriniz ile aktif bir şekilde işbirliği yaparak sitenizin SEO uyumlu bir şekilde geliştirilmesini sağlar.

SEO Uzmanlığı Kapsamında Kullandığımız Araçlar

Söz konusu SEO olduğu zaman tüm hu optimizasyon süreçlerini yalnızca insan iş gücü ile gerçekleştirebilmek imkansıza yakın bir durumdur. Bu sebeple her iş kolunda olduğu gibi SEO danışmanlık hizmeti sağlayan ajanslarda da alanında yardımcı olabilecek teknolojik olanaklardan faydalanmak oldukça elzemdir. Bu bağlamda SEO araçları, SEO çalışmalarında ekiplere en büyük katkıyı sağlayan teknolojik destek birimleri olarak öne çıkmaktadır. Çalışmalarda kullanılan bu araçlar farklı SEO çalışmalarına yönelik özel olarak geliştirilmiş birçok farklı yazılımdan oluşmaktadır.

SEO danışmanlık hizmeti sağlarken teknolojinin sunmuş olduğu tüm olanaklardan en iyi şekilde faydalanıyoruz. SEO danışmanlık hizmetimiz, web sitenizi hem arama motorlarında hem de sosyal medya platformlarında başarıya taşıyabilecek her türlü SEO aracından faydalanmayı da kapsamaktadır. SEO konusunda uzman ekibimiz sosyal medya analiz araçlarından anahtar kelime belirleme ve backlink sağlama araçlarına kadar her türlü SEO aracını etkili bir şekilde kullanabilmektedir. Bu bağlamda faydalanmakta olduğumuz araçlar arasında SEO operasyon süreçlerinde en çok Semrush, Moz, DeepCrawl ve Ahrefs araçlarını kullanmaktayız. Entegrasyon süreçlerinde ise Google’ın bu alana yönelik olarak sunmuş olduğu en uygun araç olan Google Tag Manager’ı kullanmaktayız. SEO çalışmalarının verimliliğini büyük ölçüde etkileyen raporlama süreçlerinde ise Google Data Studio ve Google Analytics araçlarından en iyi şekilde faydalanmaktayız.

SEO Danışmanlığı Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal SEO danışmanı kimdir?

Kurumsal SEO danışmanı, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda uzmanlaşmış kişinin, web sitelerin performanslarını ve internetteki görünürlüklerini artırarak çalıştığı müşterilerinin ürün veya hizmet satışlarını artırmalarını sağlar. SEO stratejileri geliştirerek site içinde, site dışında ve teknik olarak SEO odaklı çalışmalar yapar. Kurumsal SEO danışmanı, kurumuzun için sadece strateji geliştirerek yapmanız gerekenleri size söyleyebileceği gibi, kendisi de bu stratejileri uygulayarak çalışmaları sizin için yapabilir.

SEO danışmanı SEO danışmanlığı kapsamında ne yapar?

Danışmanlık veren kişi veya kurum, şirketlerin veya markaların internete yansıyan yüzlerini temsil eder. Marka veya şirketinizle ilgili, arama motorlarında yer alan verilerin düzenlenmesi ile oluşturulması ve hatalarının giderilmesini profesyonel şekilde üstlenir. Bu doğrultuda markayı bilinçli bir şekilde yönlendirir. Marka bilinirliğini ve ürün/hizmet satışlarını artırmak için sitenin arama motorlarında en üst sayfaya ve sıraya çıkmasını sağlamak, SEO danışmanının en temeldeki hedefidir.

Kurumsal SEO danışmanı hangi hizmetleri verir?

Kurumsal SEO danışmanı, temelde 2 ana teknik SEO hizmetini verir;

Site içi SEO hizmeti kapsamında, kuruma ait web sitesinin tüm içeriksel ve teknik alt yapısı detaylıca incelenir. Arama motorlarındaki bulunduğu mevcut konum tespit edilir ve SEO uyumlu bir altyapı için yapılması gereken şeyler çıkarılır. Sitenin link haritası çıkarılarak, bozuk, hatalı ve tekrar eden sayfaların kontrolü yapılır, düzeltilmesi sağlanır. URL’ler, kategoriler, etiketler ve başlıklar düzenlenir.

Site dışı SEO kapsamında ise, kuruma ait web sitesinin sosyal medya hesapları ve forumların bağlantıları düzenlenir. Backlink (referans) bağlantı ve paylaşımlarına ilişkin düzenlemeler yapılır.

Aynı zamanda danışman, rakip analizi gibi istatistiksel çalışmaları da marka için gerçekleştirir. Site içi SEO çalışması kapsamında yapacağı analizler sonrasında hazırlanması gereken SEO odaklı içeriklerin ve görsellerin, SEO stratejisi çerçevesinde belirlenmesi işi de bu kapsamdadır.

SEO danışmanlığı hizmeti almak neden önemlidir?

Her bir web sitesinin ve projenin özel bir yapısı olmasından dolayı, projeye özel bir çalışma yapılması son derece önemli. Başarılı bir SEO danışmanı, proje için gereken analizler neticesinde en doğru çalışma planını oluşturarak çalışmalarına başlar. Size özel bir SEO Danışmanlığı hizmeti için, benimle iletişime geçerek sektörünüze özel SEO stratejinizi belirlemeye hemen başlayabiliriz. Unutmayın! Profesyonel bir SEO danışmanı, arama motoru optimizasyonu için her şeydir.

Profesyonel SEO danışmanı ile çalışmanın başarı garantisi var mı?

Profesyonel bir kurumsal SEO danışmanlığı sağlayan kişi ve kurumlar ile çalışmak, markanızın web sitesinin, ziyaretçiler ve arama motoru botları için kullanışlı hale gelmesini sağlayarak performansını artırmayı sağlar. Bu performansa yönelik tüm çalışmalar eksiksiz ve en profesyonel şekilde yapılsa dahi, sıralama sonuçlarındaki değişimde belirleyici faktör Google’ın yaklaşımıdır. Bu sebeple, kurumsal SEO danışmanlığındaki başarı ölçütü arama motorundaki sıralama garantisi değil, iyileşme ve organik büyüme garantisidir.

Danışmanlık kapsamında dönüşüm oranlarında artış sağlar mı?

Danışmanlık aldığınız kişi/kurum, markanın rekabet ettiği pazara, hitap ettiği müşteri kitlesine ve anahtar kelime gruplarına göre kurgulanan doğru bir pazarlama stratejisini eksiksiz bir şekilde uygularsa, başarıya ulaşmaması neredeyse imkansızdır. Bu şekilde çalışan bir ekibin markanızın dönüşüm oranlarına doğrudan olumlu etki etme potansiyeli son derece yüksektir.

Çalışma kapsamında raporlama yer almakta mıdır?

Profesyonel bir SEO danışmanlığı veren kurum, müşterilerine hizmet verdiği süreçte ve hizmet sonlanırken pek çok kez raporlama yapar. Bu raporlamalardan yola çıkarak şirketler, web sitelerinin çalışma kapsamında ne kadar ilerleme kaydettiklerini görebilirler. Yapılan raporlamalar dahilinde nasıl bir sonuç alındığını görmek adına sıralama sonucu, trafik oran artışı, anahtar kelime etkileşim düzeyleri gibi kritik metrikler kurumsal SEO danışmanı tarafından müşterilere sunulur.

Sertifikalarım

Enes Taşcı Google Ads Search Certification
Enes Taşcı Google Ads Display Certification
Enes Taşcı Google Ads Video Certification
Enes Taşcı Shopping Ads Certification

SEO Danışmanlığı Teklifi Al

    Call Now ButtonHemen Arayın