SEO Çalışması

Garantili SEO Çalışması

Web sitenizi başarıya taşıyacak SEO çalışmaları için alanında uzman ve tecrübeli SEO danışmanı mı arıyorsunuz? O halde hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Yaptığımız çalışmalarla birlikte işin sonucundan memnun olacağınızı garanti ediyoruz.

SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışmasının ne olduğunu anlayabilmek için öncelikle kısaca SEO’nun ne olduğundan bahsedelim. SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Yani bu açılım dilimizde arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu bağlamda bir SEO çalışmasını web sitelerini arama motorlarına göre optimize etme süreci olarak tanımlayabilmek mümkündür. SEO çalışmaları genel olarak üç temel katmana sahiptir. Bu katmanlardan ilki teknik SEO çalışmaları kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalarda web siteleri, içerik dışındaki öğeler bakımından arama motorları ile uyumlu hale getirilir. SEO çalışmalarının bir diğer katmanı ise sayfa içi SEO çalışmalarıdır. Sayfa içi SEO çalışmaları ise bir web sitesinde içerik değeri taşıyan görsel, metinsel veya hareketli bilgiler içeren her türlü öğenin arama motorlarına göre optimize edildiği süreçleri ifade eder. Son olarak sayfa dışı SEO çalışmalarında ise web sitenizin arama motorlarındaki otoritesini artıracak bağlantılar kurulur ve bu tür kaynaklar üzerinden web sitenizin otoritesinin artırılması sağlanır.

SEO Danışmanı Enes Taşcı

Uzmanlaştığı SEO Araçları

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Günümüzde SEO çalışmaları genel olarak periyodik olarak aylık SEO çalışması şeklinde gerçekleştirilir. Aylık periyotlar halinde gerçekleştirilen bir garantili SEO çalışması sayesinde web sitenizin arama motorlarında sahip olduğu konumun uzun vadede korunması sağlanır. Peki bu çalışmalarında neler yapılır? Bir garantili SEO çalışmasında temel olarak SEO çalışmalarının üç katmanı uygulanır. Bu çalışmalara başlarken ilk önce web siteniz her açıdan analiz edilir. Gerçekleştirilen analizler sonucunda web sitenizin SEO bakımından iyileştirilmesi için gerekli raporlamalar yapılır ve SEO çalışmalarına start verilir. Bir garantili SEO çalışmasında uygulamaya konulan ilk katman teknik SEO çalışmalarıdır. Teknik bakımdan SEO optimizasyonuna elverişli bir web sitesi inşa etmek web sitenizi arama motorlarına en iyi şekilde optimize etmenin temeli olacaktır.

Teknik SEO çalışmalarında web sitenizin arka uç yapısı ile altyapısını geliştirecek düzenlemeler yapılır. Daha sonra ise SEO optimizasyon çalışmaları için elverişli hale getirilen web sitenizde sayfa içi SEO çalışmalarına başlanır. Sayfa içi SEO çalışmalarında ise web sitenizde yer alan tüm içerikler, meta ve HTML başlık etiketleri, URL yapısı ve site hızı optimize edilir. Daha sonra sayfa içi linkleme çalışmalarına geçilir. Son olarak site dışı SEO çalışmalarında ise web sitenizin arama motorlarındaki otoritesini yükseltmek adına dış kaynaklarla organik bağlantılar kurulur. Ayrıca web sitenize daha fazla trafik akışı sağlayabilmek adına çeşitli sosyal medya kanallarında gerçekleştirilen çalışmalar da sayfa dışı SEO çalışmaları kapsamında tamamlanır. Bu çalışmalar neticesinde web siteniz tamamen SEO uyumlu hale getirilir ve bu sayede arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmeniz sağlanır. Fakat web sitenizin bu optimizasyon çalışmaları sayesinde elde etmiş olduğu yüksek sıralamayı koruyabilmesi adına aylık SEO çalışması şeklinde periyodik olarak SEO çalışmalarını sürdürmeniz önemlidir.

SEO Çalışması Kapsamında Yaptığımız Uygulamalar

Anahtar Kelime Analizi

SEO çalışması kapsamında ilk olarak hedef kitlenizin sektörünüzle ilgili gerçekleştirdiği aramaların neler olduğunu tespit ediyoruz.

Rekabet Analizi

SEO çalışması yürüten rakiplerinizin neler yaptığını, iyi ve kötü yönlerini çıkarıyor, strateji oluştururken bunlardan faydalanıyoruz.

İçerik Stratejisi

Çıkarılan anahtar kelimeler doğrultusunda bir içerik iskeleti yapısı oluşturuyor ve bu yapı doğrultusunda içerik sürecinin temelini oluşturuyoruz.

Web Bilgi Mimarisi

Anahtar kelime ve içerik stratejisinin oluşturulmasının ardından web sitenize özel bilgi mimarisi fikirlerimizi hazırlıyoruz.

UX/UI Önerileri

Web sitesine gelen trafiği satışa döndürebilmek adına size UX/UI önerilerinde bulunuyoruz.

İçerik Üretimi

İçerik stratejisi ile uyumlu olacak şekilde her ay düzenli içerik üretimi sağlıyor ve bunun yayın planını gerçekleştiriyoruz.

Link İnşaası

İçerikler içerisinde gerekli olan iç link stratejisini oluşturuyor ve gerekli olduğu durumlarda backlinklerin alımını sağlıyoruz.

Sıralama Takibi

Başta belirlediğimiz kelimeleri günlük olarak olarak takip ediyor ve ay başında size yaşanan değişimleri aktarıyoruz.

Ölçümleme/Raporlama

Her yeni gelen ayın başında yapılan çalışmaların raporlamasını hazırlıyor ve sizinle çalışılan aya yönelik neler yaptığımızı paylaşıyoruz.

Yazılım Optimizasyonu

Aylık SEO çalışması kapsamında gerçekleştirilen optimizasyonlardan birisi de web sitesinin yazılım bakımından iyileştirilmesidir. Yazılım optimizasyonunda web sitelerinde yer alan tüm sayfaların altyapılarının ve yazılımlarının SEO çalışmalarına ve geliştirmelerine uygunluğu analiz edilir. Bu incelemeler süresince web sayfalarınızın hem kullanıcı davranışlarına hem de arama motorlarına uygunluğu detaylı bir şekilde raporlanır. Daha sonra web sitenizin altyapısı kullanıcı davranışlarına ve arama motorlarına uygun çözümler ile geliştirilir. Bununla birlikte herhangi bir içerik yönetimi veya e-ticaret sistemi kullanan web siteleri için ise ihtiyaç duyulan yazılım güncellemelerinin tamamı sistem paneli üzerinden gerçekleştirilir. Bu bağlamda web sitenizin SEO uyumluluğunu optimum seviyelere çıkartabilmek için site mimarisi ve yazılımı kapsamında doğru çözümleri sunabilecek bir danışmanla çalışmak oldukça önem arz etmektedir.

SEO Danışmanlığı Referanslarım

Neler Başardık?

Birnumara ziyaretçilerini 1 yılda 4 kat artırdı!

Projesoft organik cirosunu 2 yılda 6 kat artırdı!

TheLifeCo organik cirosunu 1 yılda 3 kat artırdı!

Veritas Çevre’nin organik trafiğini 9 ayda ziyaretçilerini 10 kat artırdı!

Fiber Panel organik trafikten elde ettiği dönüşümleri 2 yılda 7 kat artırdı!

İçerik Optimizasyonu

Aylık SEO çalışmasında gerçekleştirilen içerik optimizasyonu süreçleri kapsamında web sitelerinde yer alan her türlü içerik çeşidinin SEO bakımından uygunluğu analiz edilir. Bu analiz işlemlerinde web sitelerinde yer alan görsel, metinsel veya hareketli her türlü öğe detaylı olarak incelenir. Yapılan incelemeler sonucunda web sitenizde söz konusu tüm bu içerik türlerinin SEO bakımından iyileştirilmesine yönelik çözümler belirlenir. Bu çözümler kapsamında web sitenizde yer alan metinsel içeriklere daha fazla trafik çekecek anahtar kelimelerin daha uygun yoğunluklarda eklenme işlemleri tamamlanır. Gerekli görülen noktalarda bu tür içerikler daha fazla trafik akışı sağlayabilecek şekilde yeniden oluşturulur. Benzer şekilde içerik optimizasyonu süreçlerinde de içerik sistemi kullanan web sitelerinin tüm güncelleme işlemleri sistem paneli üzerinden gerçekleştirilebilir.

Site Dışı SEO Çalışması (Off Page SEO)

Site dışı SEO çalışmalarından kısaca bahsetmek gerekirse, web sitenizin arama motorları gözündeki otoritesini dış kaynaklarla organik bağlantılar kurmak suretiyle artırmayı hedefleyen çalışmalar şeklinde özetleyebiliriz. Site dışı SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta organik bağlantı kurulacak web sitelerinin de arama motorları gözünde nispeten iyi bir otoriteye sahip olmasıdır. Bu bağlamda web sitenizle organik bağlantıya sahip olacak sitelerin veya sayfaların kesinlikle sakıncalı veya kötü niyetli içerikler barındırmadıklarından emin olmalısınız. Çünkü bağlantı kuracağınız web sitesi, kendi web sitenizin otoritesini artırabileceği gibi bu tarz durumlarda ters etki yaratarak düşürebilir. Bu durum özellikle kurumsal markalar ve büyük ölçekli organizasyonlar bağlamında kritik bir önem taşımaktadır. Çünkü Google gibi arama motorları bu tür içerikler barındıran web siteleriyle bağlantı kuran sayfaları arama sonuçlarında ciddi denilebilecek seviyelerde aşağılara atmaktadır.

Ölçümleme, Takip ve Raporlama

Garantili SEO çalışması veya aylık SEO çalışması kapsamında başarıyı getirebilecek bir diğer önemli unsur da ölçümleme, takip ve raporlama işlemlerinin titizlikle yürütülmesidir. Bu süreçlerde uygulanan SEO çözümlerinin ne ölçüde etkili olduğunu anlamak amacıyla web sitelerine ait ziyaretçi trafiği ve görünürlük verileri periyodik olarak ölçümlenir. Bu takip sürecinde elde edilen bulgular SEO çalışmalarının hangi aşamasında başarısız olunduğu tespit etmede önemli rol oynar. Bu doğrultuda yeni çözümler üretmek üzere gerekli raporlamalar gerçekleştirilir. Bununla birlikte garantili SEO çalışmasında elde edilen bulgular neticesinde web sitenizin SEO performansını daha da artırabilecek çözümlere özel olarak odaklanılır. Yani bu çalışmalarda web sitenizin SEO bakımından güçlü yanları da analiz edilerek daha iyi performans sağlayacak bir şekilde geliştirilmeye çalışılır. Bu bağlamda gerçekleştirilen iyileştirmelerin ne ölçüde trafik ve dönüşüm artışı sağladığı düzenli olarak raporlanır ve gelecek garantili SEO çalışmasında kullanılmak üzere saklanır.

Dönüşüm Odaklı SEO

Garantili SEO çalışmasının en önemli aşamalarından birisi dönüşüm odaklı SEO’nun uygulanmasıdır. Dönüşüm odaklı SEO çalışmalarında en büyük paya web sitenize daha fazla trafik çekebilecek anahtar kelimelerin ilgili kategoriler üzerinden tespitinin sağlanması sahiptir. Dönüşüm odaklı SEO çalışmaları kapsamında web sitenizin sahip olduğu mimari bu anahtar kelimeleri aratan kullanıcılarla en yüksek etkileşimi sağlayabilecek şekilde yeniden düzenlenir. Bu çalışmaların temel amacı web site trafiğini mümkün olan en yüksek seviyelere yükselterek dönüşüm oranlarını artırmaktır. Dönüşüm odaklı SEO, aylık SEO çalışması dahilinde gerçekleştirilen en önemli çalışmalardan birisidir.

Sertifikalarım

Enes Taşcı Google Ads Search Certification
Enes Taşcı Google Ads Display Certification
Enes Taşcı Google Ads Video Certification
Enes Taşcı Shopping Ads Certification

SEO Danışmanlığı Teklifi Al

    Call Now ButtonHemen Arayın